Detoksikācija

Ārstēšana:

Detoksikācija

Vārda tiešajā nozīmē tā ir metode, kas organismu atbrīvo no narkotikām. Ar jēdzienu,  «opiātu detoksikācija» saprot kā dažādu paģiru sindromu novēršanu, kas neizbēgami seko, kad slimnieks pārtrauc lietot narkotikas. Vissvarīgākais ir saprast to, ka detoksikācija nav narkomānijas ārstēšanas metode. Tas ir tikai pirmais – visbūtiskākais  – solis pretī narkomānijas ārstēšanai.

Mēs piedāvājam ātras, efektīvas bezsāpju ambulatorās un stacionārās metodes.

Ambulatorā ārstēšana

Ārstēšanās vidēji ilgst 5 – 7 dienas. Pacients visu šo laiku pavada mājās. Ārstēšanā piedalās tuvinieki, kas kontrolē pacienta stāvokli un medikamentu lietošanu. 1 – 2 reizes dienā pacients tuvinieka pavadībā apmeklē klīniku. Klīnikā ārsts novērtē pacienta stāvokli, viņam tiek injicēti medikamenti paģiru sindroma novēršanai. Pacientam un viņa tuviniekiem ir iespēja visu diennakti sazināties ar ārstu.

Mēs garantējam, ka pacientam nebūs nopietnas abstinences (paģiru sindroma).

Priekšrocības:

Trūkumi:

Uzmanību! Pacientam, kurš ārstējas ambulatori, jāizvairās no darbības, kur ir paaugstināta bīstamība  (darbs ar mehānismiem, darbs lielā augstumā u.c.).

Kategoriski aizliegts vadīt transporta līdzekļus, jo medikamenti, kurus lieto abstinences novēršanai, rada koordinācijas traucējumus un samazina reakcijas ātrumu.

Detoksikācija stacionārā

Detoksikācija 5 dienu laikā

Detoksikācija stacionārā ilgst 5 dienas un notiek intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļās. Pacients lielās devās saņem sedatīvus medikamentus un medikamentus, kas mazina paģiru sindromu. Praktiski visu laiku pacients atrodas dziļā medikamentozā miegā.

Naltreksona terapiju uzsāk 3 – 4 dienā. Paģiru sindroms vāji izteikts vai tā nav vispār.

Piektajā ārstēšanās dienā pacients saņem pilnu naltreksona devu (50 mg) vai arī viņam tiek implantēts ilgstošas iedarbības naltreksona preparāts.

Pēc tam pacients tiek izrakstīts no stacionāra.

Priekšrocības:

Trūkumi:

Ātra detoksikācija vispārējā anestēzijā

Tā ir visātrākā un ērtākā opiātu detoksikācijas metode. Pacientam, izmantojot noteiktu metodi, ievada medikamentus, kuru iedarbība ir pretēja opiātu iedarbībai.

Šie medikamenti ātri iekļūst nervu šūnās un izsauc intensīvu opiātu receptoru attīrīšanos no heroīna un citiem opiātiem.

Procedūras apraksts:

Pacientu hospitalizē aptuveni 12 stundas pirms procedūras.
Tiek veikta nepieciešamā izmeklēšana (krūšu kurvja orgānu rentgens, elektrokardiogramma, vispārējās un bioķīmiskās asins analīzes, urīna analīze).

Slimniekam izraksta zāles, kas atvieglo procedūras veikšanu un padara to drošu. Slimniekam ievada vispārējās anestēzijas preparātus, pacients aizmieg un tiek pieslēgts mākslīgai elpināšanai. Visi pacienta fiziskie parametri (arteriālais asinsspiediens, pulss, kardiogramma, ķermeņa temperatūra, skābekļa un ogļskābās gāzes koncentrācija asinīs) tiek kontrolēti monitorā. Pēc noteiktas shēmas pacientam ievada medikamentus, kuru iedarbība ir pretēja opiātu iedarbībai – naloksonu un naltreksonu.

Kad detoksikācija pabeigta, vispārējās anestēzijas preparāta devu samazina un pacients pamostas.

Naltreksonu implantē procedūras beigās. Pacients atrodas intensīvās terapijas nodaļā vēl 12 – 18 stundas pēc detoksikācijas procedūras beigām. Pēc tam pacientu izraksta no klīnikas.

Priekšrocības:

 Trūkumi:

Pacientu visbiežāk uzdotie jautājumi, kuri izmantojuši ātro detoksikācijas metodi.

Nē, šīs metode detalizēti aprakstīta 1988. gadā. Kopš tā laika ātro opiātu detoksikāciju izmanto daudzās klīnikās.

Metodes bīstamība bieži saistīta ar vispārējās anestēzijas kaitīgo iedarbību. Taču mēs esam pārliecināti, ka mūsdienu vispārējā anestēzija ir absolūti nekaitīga.

Lielākā daļa pacientu jūt vājumu un ir miegaini. Daļai pacientu var būt nenozīmīgas sāpes vēderā un krustu rajonā, kā arī īslaicīga caureja. Visi šie simptomi ir ārstējami un pāriet dažu dienu laikā.