Alkoholisms

Alkoholisms ir hroniska, progresējoša, recidivējoša, remitējoša saslimšana, kas raksturojas ar: 

  1. Tolerances palielināšanos – laikam ritot, pakāpeniski ir nepieciešams lielāks alkohola daudzums, lai sasniegtu to pašu apreibināšanās pakāpi.
  2. Alkohola abstinences sindroms. Šis stāvoklis attīstās, ja tiek strauji pārtraukts vai būtiski samazināts alkohola patēriņš. Tas izpaužas ar bezmiegu, trauksmi, depresiju, uzbudinājumu, trīci, svīšanu, sliktu dūšu, galvas sāpēm, pastiprinātu jutību pret smaržām, gaismu un skaņu, kā arī smagākos gadījumos – psihozi ar apjukumu, murgiem un halucinācijām. Augstākminētie simptomi pazūd, ja tiek uzņemts alcohols. Tādējādi rodas atkārtoti dzeršanas cikli, kuru mērķis ir mazināt abstinences simptomus.
  3. Nespēja kontrolēt izdzertā alkohola daudzumu vienā vai vairākās secīgās dzeršanas reizēs.
  4. Atkārtoti neveiksmīgi mēģinājumi pārtraukt alkohola lietošanu.
  5. Liels daudzums laika tiek patērēts alkohola iegūšanai, tā dzeršanai vai atgūšanās periodam pēc dzeršanas.
  6. Rodas juridiska, profesionāla vai personīga rakstura problēmas alkohola lietošanas dēļ.
  7. Pastiprināta alkohola lietošanas turpināšana par spīti tam, ka izprot tā negatīvās sekas.
  8. Nožēlas un vainas sajūta par to, ka lieto alkoholu.
  9. Aizkaitinājums, kas rodas citu kritikas dēļ par dzeršanas paradumiem. 

Alkohola lietošana izraisa būtisku cilvēka fiziskās un psihiskās veselības pasliktināšanos.

Tā kā alkoholisms ietekmē gan fizisko, gan psiholoģisko stāvokli, tas var izraisīt nopietnas ķermeņa funkciju traucējumus, ieskaitot smadzeņu, sirds, aknu un citu vitālo orgānu bojājumus. Turklāt, palielinoties fiziskai un psiholoģiskai atkarībai, cilvēki ar alkoholismu var saskarties ar augstu recidīva risku, kas nozīmē grūtības ilgtermiņā atturēties no alkohola. Šī iemesla dēļ alkoholisma ārstēšana prasa integrētu pieeju, kas ietver medicīnisku detoksikāciju, ilgstošu atbalstu un terapiju, lai risinātu gan fiziskās, gan emocionālās problēmas. Lai veicinātu remisiju un palīdzētu cilvēkiem atgūt kontroli pār savu dzīvi, bieži tiek izmantotas dažādas stratēģijas, tostarp grupas atbalsta sanāksmes, psihoterapija un, dažos gadījumos, medikamenti, kas mazina alkohola lietošanas vēlmi. Atveseļošanās process ir ilgstošs un prasa pacienta, viņa ģimenes un medicīnas personāla ciešu sadarbību.

Ko regulārā alkohola lietošana nodara cilvēkam?

 

Depresijas, trauskmes, naidīguma, motivācijas trūkuma un kognitīvo spēju pasliktināšanās līmenis ir būtiski augstāks to cilvēku starpā, kas lieto pārmērīgi daudz alkohola. Patiprināta alkohola lietošana tāpat palielina miokarda infarkta, insulta, paaugstināta asinsspiediena risku, negatīvi ietekmē holesterīna līmeni, paaugstina cukura līmeni asinīs, samazina libido un auglīgumu, palielina infekciozo saslimšanu risku pasliktinātās imunitātes dēļ, izraisa būtisku, nepārejošu aknu un aizkuņģa dziedzera bojājumu, kā arī palielina vēža risku.

Mūsu klīnika piedāvā modernu, efektīvu un starptautiski atzītu alkoholisma ārstēšanas veidu. Tajā skaitā detoksikāciju stacionārā un ambulatorās konsultācijas.

ūdens karafe un divas stikla glāzes ar citronūdeni un viens citrons paŗgriezts uz pusēm

Rehabilitācija

Rehabilitācija alkoholisma ārstēšanā ir intensīvs atveseļošanās process, kas vērsts uz ilgtermiņa atkarības pārvaldību un dzīves kvalitātes uzlabošanu. Tās mērķis ir palīdzēt cilvēkiem attīrīt savu ķermeni no alkohola, atjaunot fizisko un garīgo veselību, kā arī iemācīt jaunas prasmes un stratēģijas, lai dzīvotu bez alkohola.

Alkoholisma ārstēšana

Alkoholisma ārstēšana ir komplekss un individuāls process, kas var atšķirties atkarībā no personīgajām vajadzībām, atkarības smaguma un iesaistītajām veselības problēmām. Šī procesa mērķis ir palīdzēt cilvēkam pārtraukt alkohola lietošanu, risināt ar to saistītās veselības un sociālās problēmas un veicināt ilgtermiņa atveseļošanos. 

Alkoholisma ārstēšanas komponenti parasti ietver detoksikāciju, kas ir primais solis alkoholisma ārstēšanā. Tā notiek kontrolētā vidē un kurā medicīnas personāls uzrauga un atvieglo abstinences simptomus, kas var būt dzīvībai bīstami. Detoksikācija parasti ilgst no dažām dienām līdz nedēļai.

 

Pēc detoksikācijas cilvēki bieži piedalās ambulatorās vai stacionārās rehabilitācijas programmās, kas nodrošina terapijas, izglītošanu par atkarību un dažādu praktisku prasmju apmācību, lai palīdzētu cilvēkiem turpināt veselīgu ikdienas dzīvi bez alkohola lietošanas. Šīs programmas var ietvert individuālās konsultācijas, grupas terapijas un arī atbalsta grupas.

 

Alkoholisma ārstēšana prasa laiku, pacietību un apņemšanos gan no pacienta, gan viņa ģimenes un atbalsta tīkla puses, lai veicinātu ilgtermiņa atveseļošanos un dzīves kvalitātes uzlabošanu.

Jebkādu jautājumu gadījumā saistībā ar alkoholisma ārstēšanu, lūdzu, nekavējies sazināties ar mums zvanot uz +37167204065, +371 66065588 vai rakstot mums e-pastā uz detoxhelp@inbox.lv