Detox

Detox – viens no vadošākiem privātās medicīnas centriem, kas specializējās alkoholisma un narkotiskās atkarības ārstēšanā.

Klīniskais profils

Detox nodrošina ekonomiski efektīvu palīdzību tiem, kas nonākuši alkohola, heroīna vai citu narkotisko vielu atkarībā. Šīs palīdzības pamatā ir jaunākie sasniegumi medicīnas zinātnē.  Latvijā, pirmo reizi, klīniskajā praksē tiek plaši izmantota ātra efektīva un humāna opiātu detoksikācijas metode. Ikdienā strādājot ar opiātatkarīgiem pacientiem, mēs plaši izmantojam preparātu Naltrexone. Šobrīd šī ir visefektīvākā ārstēšana, lai neatkārtotos opiātatkarības recidīvi.

Vienmēr esam gatavi mūsu pacientam sniegt patiesu informāciju par jebkura veida ķīmiskās atkarības ārstēšanas metodēm. Izstrādājot ārstniecības plānu, cenšamies maksimāli ievērot pacienta un viņa ģimenes vēlmes. Katram pacientam individuāli piemērojam nepieciešamās ārstēšanās metodes.

Psihiatrs un Narkologs Rīgā

Detox klīnika Rīgā ir izcils veselības aprūpes institūts, kas ir pazīstams ar savu profesionālo pieeju alkoholisma un narkotiku atkarības ārstēšanā. Mūsu klīnikā, kas ir viens no vadošajiem privātajiem medicīnas centriem Latvijā, klientiem tiek nodrošināta komprehensīva un individualizēta pieeja, apvienojot inovatīvas terapijas metodes un cilvēcīgu attieksmi. Pie mums strādā augsti kvalificēti speciālisti – sertificēti narkologi un psihiatri, kuri ir gatavi sniegt nepieciešamo atbalstu un profesionālas konsultācijas.

Detox komandas pieredze un ekspertīze iet roku rokā ar mūsdienīgām terapijas telpām un mierpilnu vidi, kas veicina pacientu labklājību un atveseļošanās procesu. Mēs esam īpaši lepni par mūsu pacientu atbalsta sistēmu, kas ir izstrādāta, lai nodrošinātu efektīvu un ilgtspējīgu atveseļošanos. Mūsu ārstēšanas pieejas galvenās iezīmes:

 • Individuāli izstrādāti atveseļošanās plāni – Mūsu speciālisti uzmanīgi izvērtē katra pacienta vajadzības, lai izveidotu visefektīvāko ārstēšanas kursu.
 • Mūsdienīgas detoksikācijas metodes – Mēs izmantojam pierādītas metodes toksīnu noņemšanai no organismā, kas ir būtisks solis atkarības ārstēšanā.
 • Atbalstoša vide – Mūsu klīnika ir aprīkota ar telpām, kas veicina atpūtu un koncentrēšanos uz atveseļošanos.
 • Komandas sinerģija – Mūsu speciālisti regulāri sadarbojas, lai nodrošinātu visaptverošu atbalstu un ārstēšanu.


Klīnikas “Detox” mērķis ir sniegt katrai atkarības formai atbilstošu ārstēšanu, kas palīdzēs atgūt pilnvērtīgu dzīvi. Mēs uzturam ciešu sadarbību ar pacientiem un viņu ģimenēm, nodrošinot nepieciešamo atbalstu ne tikai ārstēšanas laikā, bet arī pēc tās. Esiet laipni gaidīti klīnikā “Detox”, lai kopā sāktu ceļu uz atveseļošanos.

Vienmēr esam gatavi mūsu pacientam sniegt patiesu informāciju par jebkura veida ķīmiskās atkarības ārstēšanas metodēm. Izstrādājot ārstniecības plānu, cenšamies maksimāli ievērot pacienta un viņa ģimenes vēlmes. Katram pacientam individuāli piemērojam nepieciešamās ārstēšanās metodes.

Atkarība

Heroīns ātri absorbējas (iesūcas asinīs) neatkarīgi no tā ievadīšanas veida. Ievadot intravenozi, vislielākā heroīna koncentrācija asinīs tiek sasniegta jau pēc 1 minūtes, ieelpojot un injicējot intramuskulāri – pēc 3 – 5 minūtēm.

Narkotikas

Heroīns ir visbiežāk nelegāli lietotā opiātu grupas narkotika. Tas ļoti bieži izraisa smagas fiziskās un garīgās atkarības sekas. Pietiekamie injekcēt dažas devas šīs narkotikas , lai rastos atkarība un nepieciešamība to lietot vēl un vēl. Tā sauktais «ielas heroīns» tiek pārdots balta vai brūna pulverīša veidā.

Detoksikācija

Vārda tiešajā nozīmē tā ir metode, kas organismu atbrīvo no narkotikām. Ar jēdzienu,  «opiātu detoksikācija» saprot kā dažādu paģiru sindromu novēršanu, kas neizbēgami seko, kad slimnieks pārtrauc lietot narkotikas.

Naltreksons

Naltreksons  ir spēcīgs un ļoti specifisks opiātu antagonists (preparāts ar pretēju iedarbību). Naltreksons ietekmē opiātu reflektorus, neļaujot heroīnam, metadonam, kodeīnam, dentoksīlam un citiem opiātiem iekļūt tajos.

Rehabilitācija

Tagad, kad jūs esat izgājis detoksikāciju un sācis lietot naltreksonu (vai jums implantēts ilgstošas darbības naltreksons), jums dots grūts uzdevums – iemācīties domāt un darboties tā, lai narkotikas jūsu dzīvē vairs neienāktu.

Alkoholisms

Alkoholisms ir hroniska, progresējoša, recidivējoša, remitējoša saslimšana. Alkoholisma sākuma pazīmes ļauj atšķirt ikdienas dzērumu, kas vēl nav slimība, no alkoholisma kā slimības.

Mūsu komanda

Dr. Mihails Arons

sertificēts ārsts - narkologs

Dr. Nataļja Šapare

sertificēts ārsts - narkologs

Dr. Igors Paņihins

sertificēts anesteziologs-reanimatologs

Dr. Inese Vilpore

sertificēts anesteziologs-reanimatologs

Dr. Valentīna Harlamova

sertificēts ārsts - psihiatrs

Evija
Stupina

vecākā medicīnas māsa

Kas ir narkologs?

Narkologs ir medicīnas speciālists, kas specializējas narkoloģijas jomā, kas koncentrējas uz visaptverošu aprūpi personām, kuras cīnās ar atkarību no tādām vielām kā alkohols, narkotikas un citas psihoaktīvas vielas. Šī specializācija ir īpaši atzīta un formalizēta dažās Austrumeiropas valstīs, tostarp, Latvijā.

Narkologa loma ietver dažādus pienākumus:

 • Diagnoze: vielu lietošanas traucējumu identificēšana, kas var ietvert diagnostikas testu, pacientu intervijas un medicīniskās pārbaudes, lai izprastu atkarības apjomu un raksturu.
 • Ārstēšana: Individuālu ārstēšanas plānu izstrāde, kas var ietvert medikamentus, terapiju un atbalsta grupas. Ārstēšanas mērķis ir pārvaldīt abstinences simptomus, novērst recidīvu un novērst jebkādus vienlaikus sastopamus garīgās veselības traucējumus, piemēram, depresiju vai trauksmi.
 • Profilakse: Izglītošanas un resursu nodrošināšana pacientiem un sabiedrībai par vielu lietošanas riskiem un garīgās veselības aprūpes nozīmi.
 • Pētniecība: Daži narkologi ir iesaistīti pētniecībā, lai uzlabotu atkarības ārstēšanas protokolus un veselības aprūpes jomu kopumā. Viņi var strādāt arī pie stratēģijām, lai samazinātu ar atkarību saistīto stigmu un uzlabotu piekļuvi ārstniecības pakalpojumiem.
 • Rehabilitācija un turpmākā aprūpe: Pacientu progresa uzraudzība laika gaitā, nepieciešamības gadījumā pielāgot ārstēšanas plānus un atbalstīt ilgtermiņa atveseļošanās mērķus. Tas var ietvert darbu ar ģimenes locekļiem un sociālajiem dienestiem, lai radītu pacientam labvēlīgu vidi.

Narkologiem ir nepieciešams stabils vispārējās medicīnas pamats, kam seko specializēta apmācība psihiatrijā un atkarību ārstēšanā. Viņu darbs ir ļoti svarīgs, lai palīdzētu cilvēkiem atgūties no vielu lietošanas sekām un dzīvot veselīgāku dzīvi.

 

Kas ir psihiatrs?

Psihiatrs ir ārsts, kas specializējas garīgo slimību un emocionālo traucējumu diagnostikā, ārstēšanā un profilaksē. Psihiatri ir kvalificēti, lai novērtētu gan psiholoģisko apstākļu garīgos, gan fiziskos aspektus. Viņu medicīniskā apmācība ļauj viņiem izrakstīt zāles, un viņi bieži izmanto ārstniecības līdzekļu un recepšu kombināciju garīgās veselības traucējumu ārstēšanai, tostarp arī atkarību ārstēšanā.

Šeit ir norādīti galvenie psihiatra darbības aspekti:

 • Diagnoze: Psihiatri izmanto dažādas metodes, tostarp psihiatriskos novērtējumus, laboratorijas testus un fiziskos eksāmenus, lai diagnosticētu garīgās veselības stāvokli. Tie var ietvert tādus traucējumus kā depresija, trauksme, bipolāri traucējumi, šizofrēnija, atkarības un daudzi citi.
 • Ārstēšana: Ārstēšanas stratēģijas var ietvert psihoterapiju (ko parasti dēvē par “sarunu terapiju”), medikamentus vai abu kombināciju. Psihiatri ir vieni no nedaudzajiem garīgās veselības speciālistiem, kuri var izrakstīt zāles un pārvaldīt to blakusparādības.
 • Profilakse: Psihiatri strādā pie garīgo slimību profilakses, izprotot riska faktorus, nodrošinot agrīnu iejaukšanos un izglītojot pacientus un viņu ģimenes par garīgās veselības problēmu pazīmēm un simptomiem.
 • Pētījumi: Arī daudzi psihiatri iesaistās klīniskajos pētījumos, lai atrastu jaunas ārstēšanas metodes un labāk izprastu garīgās veselības traucējumu etioloģiju.
 • Izglītība un norādījumi: Pacientu un viņu ģimeņu, kā arī sabiedrības izglītošana par garīgo veselību, pārvarēšanas stratēģijām un efektīvu ārstēšanu ir nozīmīga psihiatra lomas daļa. Psihiatri arī bieži sniedz padomus par dzīvesveida izmaiņām un stresa pārvaldības metodēm, lai atbalstītu vispārējo labklājību.
 • Sadarbība: Psihiatri nereti strādā komandās ar citiem veselības aprūpes speciālistiem, tostarp psihologiem, sociālajiem darbiniekiem, ergoterapeitiem un aprūpes personālu, lai sniegtu pacientiem visaptverošu aprūpi, lai spētu sasniegt maksimāli labāko rezultātu pacienta atveseļošanās procesā.

Kontakti

SIA "DETOX"

Adrese: Latvija, Rīga, Lastādijas iela 40, 4 stāvs

Telefoni

Ambulatorā nodaļa: +371 67204065
+371 66065588
Stacionārs: +371 67204020

Telefoni

Ambulatorā nodaļa:
+371 67204065
+371 66065588
Stacionārs:
+371 67204020

E-pasti

Pacientiem: detoxhelp@inbox.lv
Organizācijām: siadetox@inbox.lv